Instalace dobíjecí stanice pro penzionu v Českém Krumlově

Wellness Pension AmetystPožadavky na nabíjecí stanici

S přibývajícím požadavkem na parkování elektroaut potřeboval pension vybudovat dobíjecí stanici pro své hosty, kteří si během pobytu potřebují dobít jejich elektrické vozidlo.
Výchozí požadavky byly tyto:

  • dobíjecí stanice pro elektroauta
  • nízké měsíční náklady za odběrné místo
  • možnost rozúčtování dobíjení jednotlivých hostů
Nabíjecí stanice pro elektromobily od Webasto
Nabíjecí stanice pro elektromobily od Webasto

Výchozí stav místa pro nabíjecí bod

Stávající elektrorozvody v garáži a kapacita vedení od přípojkové skříně nedovolují instalaci ultra rychlé dobíjecí stanice. Garáž kde bude umístěn nabíjecí bod je uzpůsobena pouze pro 1 auto a host nechává zaparkované auto minimálně 12 hodin.

Návrh řešení

S ohledem na měsíční provozní náklady a na možnost maximálního využití stávajícího vedení jsme se zákazníkem vybrali dobíjecí stanici Webasto Next od německé firmy Webasto. Zprvu budou hosté využívat nabíjecí kapacitu o velikosti 11 kW. Nižší výkon dobíjecí stanice je v tomto případě vhodnější, jelikož garáž může být používána během pobytu pouze 1 hostem. Čas pro dobití i velkokapacitních baterií je tak dostatečný, pomalejší dobíjení je obecně šetrnější k bateriím elektroaut a provozovatel dobíjecí stanice také ušetří nemalé měsíční náklady za stálý měsíční plat velikosti jističe.

Detaily realizace

Stávající rozvodné systémy a rozvodná skříň nevyhovovaly stávajícím normám a požadavkům na připojení dobíjecí stanice. Pro samotnou realizaci bylo potřeba mj. instalovat elektroměrový rozvaděč, pojistkovou skříň ke stávajícímu hlavnímu domovnímu vedení (HDV) a nakonec vnitřní rozvaděč. Samotné rozvody v garáži jsou však připravené v budoucnu i pro vyšší instalovaný výkon dobíjecí stanice. Pokud tedy bude v lokalitě možnost připojení k vyššímu výkonu, zákazník jen přenastaví požadovaný výkon dobíjecí stanice.

Společnost Elmobi s.r.o. dále zastoupila zákazníka v jednání s distributorem energie o nové smlouvě o připojení k distribuční soustavě, jelikož bylo potřeba zvýšit velikost hlavního jističe. Elmobi s.r.o. také sjednala tarif s vhodným dodavatelem energie, aby zákazník získal optimální tarif pro potřeby své dobíjecí stanice. Elmobi s.r.o. také zaškolila zaměstnance penzionu, jak hostům penzionu umožnit dobíjení jejich aut a následně jim dobíjení vyúčtovat. Zákazník během realizace rovnou vyměnil osvětlení, zajistil vybavení v souladu s protipožárními předpisy a ve výsledku interiér garáže připomíná moderní dobíjecí místo.

Dokončení realizace a provoz nabíjecí stanice

Hosté s elektroauty mohou bezpečně dobíjet svoje auta moderní dobíjecí stanicí. Provozovatel penzionu získá novou klientelu. Kromě nízkých měsíčních nákladů za zvýšení hodnoty jističe v odběrném místě, už provozovatel neplatí nic navíc, jelikož správa dobíjecí stanice je zdarma a veškerá dobíjení může provozovatel penzionu zákazníkům jednoduše přeúčtovat.

Stáhnout případovou studii instalace dobíjecí stanice pro Wellness Pension Ametyst

Poradenství v oblasti elektromobility

Dodavatel nabíjecích stanic pro elektromobily | Elmobi.cz

Elmobi s.r.o.
Nemanická 441/8
370 10 České Budějovice

  • info@elmobi.cz
Elmobi © 2024