Nabíjecí stanice pro pensiony a hotely

Zvýšená poptávka hostů po dobíjecích místech nutí provozovatele pensionů a hotelů vyhovět potřebě pro zřízení dobíjecího místa v místě či blízkosti ubytovacího zařízení. Záleží na konkrétních podmínkách každého ubytovacího zařízení, ale v zásadě lze shrnout, že je vhodné mít:

  • dva dobíjecí body (může být jen na jednom stojanu),
  • možnost přeúčtovat spotřebovanou elektřinu hostovi,
  • autentizace (ověření a následné zpřístupnění) dobíjecí stanice čipem nebo kartou,
  • jednoduchý uživatelský systém pro recepční.

Rozhodně doporučujeme připravit elektrické rozvody na dobíjecí výkon 22 kW, i když v prvních letech může být dobíjecí stanice nastavena jen např. na výkon 11 kW z důvodu úspory měsíčních nákladů za výši hlavního jističe.

Přínosy pro pensiony a hotely

  • získání nové klientely
  • zvýšení prestiže ve srovnání s konkurencí
Často kladené otázky


Ano, pension nebo hotel může instalovat nabíjecí stanici pro elektromobil a nabídnout tak další službu pro své hosty.

Instalace nabíjecí stanice pro elektromobil může přilákat více hostů, kteří cestují elektromobilem. Tento krok také přispívá k ochraně životního prostředí a ke snižování emisí.

Typ nabíjecí stanice závisí na potřebách pensionu nebo hotelu, jako je rychlost nabíjení a počet elektromobilů, které se mají nabíjet. Je vhodné vybrat nabíjecí stanici s možností platby pomocí karty, což je pohodlné pro hosty.

Náklady na instalaci nabíjecí stanice závisí na mnoha faktorech, jako je typ nabíjecí stanice, její výkon, umístění, potřebné elektroinstalace a další. Cena se pohybuje v rozmezí od několika desítek tisíc až po stovky tisíc korun.

Proces instalace nabíjecí stanice zahrnuje vytvoření plánu umístění nabíjecí stanice, výběr typu a výkonu nabíjecí stanice, instalaci elektroinstalace a samotnou instalaci nabíjecí stanice.


Nabíjecí stanice ve Wellnes Pensionu Ametyst
Instalace dobíjecí stanice pro Wellnes Pension Ametyst

S přibývajícím požadavkem na parkování elektroaut potřeboval pension vybudovat dobíjecí stanici pro své hosty, kteří si během pobytu potřebují dobít jejich elektrické vozidlo.

Poradenství v oblasti elektromobility

Dodavatel nabíjecích stanic pro elektromobily | Elmobi.cz

Elmobi s.r.o.
Nemanická 441/8
370 10 České Budějovice

  • info@elmobi.cz
Elmobi © 2024